Sycylia

W mojej sycylijskiej galerii zgromadziłam zdjęcia miejsc, które mnie szczególnie zauroczyły.

Saliny (Trapani, Marsala) – miejsca, gdzie „produkuje się” się sól morską. Aby zobaczyć prawdziwe saliny, należy się wybrać tam w sierpniu. Usypane kopce soli, niczym piaszczyste wydmy oraz stare wiatraki pompujące morską wodę do salin, tworzą magiczny plener fotograficzny.

Tureckie Schody (Scale dei Turchi) – to śnieżnobiała, wapienna skała, wysoka na ok. 90m. Jej zbocze jest pofałdowane, przypominające stopnie, schody, na których można usiąść i podziwiać ten cud natury.

Macalube de Aragona – rezerwat przyrody z wulkanami błotnymi. Krajobraz iście księżycowy. Spękana, wysuszona ziemia i bulgające małe stożki, wypluwające co chwila lawę błotną.

Riserva dello Zingaro – jest pierwszym rezerwatem na Sycylii. Na jego terenie wyznaczono szlaki o różnym stopniu trudności i różnej długości. Idąc trasą wzdłuż wybrzeża, można zatrzymywać się na niewielkich plażyczkach, odpocząć czy popływać. To, co najbardziej zachwyca, to cisza i widoki, świeża zieleń przyrody, kontrastująca z czerwienią gruntu i lazurem morza.

Cefalu – Wyjątkowy urok Cefalu to zasługa jego położenia, z jednej strony majestatyczna skała Rocca, z drugiej piękna, piaszczysta plaża i falujące morze. Warto zajrzeć do wykutej w skałach pralni miejskiej, przespacerować się wąskimi uliczkami, zwiedzić XII w. katedrę, a także wdrapać się na skałę, skąd rozpościera się fantastyczny widok.

Erice to przepiękne średniowieczne miasteczko, z kamiennymi domami i takimi też uliczkami, placykami. Idealne miejsce, aby powłóczyć się bez celu.

>> zdjęcia <<

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s